Pomáháme dospívajícím odolávat tlakům na zkoušení drog

0
Rate this post

Tlak vrstevníků, aby vyzkoušeli drogy, není o nic méně intenzivní než sexuální tlak, kterému čelí mnoho dospívajících. Jako na každou situaci, která by mohla způsobit problémy, musíme naše děti připravit na to, že budou odmítat nabídky alkoholu a jiných drog; nejlépe, aniž by si odcizili své vrstevníky, i když to někdy není možné. Následující strategie jsou podobné těm pro odmítnutí sexuálních návrhů.
Naučte je slova, aby se vyhnuli pokušení

„Jen říct ne“ je dobrý začátek, ale tendence některých náctiletých pokoušet se přesvědčit vrstevníka, aby zkusil drogy, tomu nedovolí, aby to tak zůstalo. Ve skutečnosti mají uživatelé návykových látek tendenci vnímat převedení chlapce na „rovné chování“ jako neodolatelnou výzvu, jako svou občanskou povinnost a mohou být extrémně vytrvalí.
“No tak, kámo, ten efekt se ti bude líbit! Je to maximum.”

Odehrajte tuto scénu se svým dítětem. Repertoár možných odpovědí zahrnuje:

• Pevné, ale přátelské „Ne, děkuji!“ Není potřeba svéprávnosti, používat něco jako „Opít se? To je pro poražené.” Vyzvěme dospívající, aby neoznačovali ostatní lidi jako dobré nebo špatné, ale pouze jejich chování. Užívání drog je špatné, ale to nutně neznamená, že člověk, který užívá drogy, je špatný člověk.
• Změnit téma. “Ne, díky. Hej, co si myslíš o tom včerejším kvízu v hodině společenských věd?”
• Navrhněte změnu plánu. “Chtěl jsem vidět, jestli spolu půjdeme hrát basketbal ve škole.” Co myslíš?”
• Opakovaně řekněte ne:
„Chceš s námi jít na párty? Tahle tráva je nejlepší!”
“Ne, díky”.
„Řekněme, že ano! Je to super dobré!”
“Omlouvám se, nemám zájem.”
“Ani chuť?”
“Ani jeden”.
• Naučte svou dceru respektovat své tělo. “Ne, díky, já nepiju.” Zítra se také sejde plavecký tým žen a musím být ve skvělé formě.“
• A vždy existuje tento zdroj: “Moji rodiče by mě zabili, kdyby zjistili, že beru drogy, a oni to vždycky zjistí!”

Varujte svou dceru před nebezpečím “drogy násilníka” Zejména bezbarvá benzodiazepinová droga bez zápachu flunitrazepam (Rohypnol) je spojována s tisíci znásilněními, při kterých jej chlapi bez jejich vědomí dávají do nápojů (alkoholických či nealkoholických) randění s dívkami. Droga jim způsobuje závratě, dezorientaci a omdlévají.Dejte své dceři následující tipy. Jejich čtení vás může zachránit od toho, abyste museli prožít jednu z nejtraumatičtějších událostí svého života, a dokonce si zachránit život.

• Nikdy nenechávejte svůj nápoj bez dozoru na večírku, v tanečním klubu, restauraci nebo na jakémkoli jiném setkání. Pokud musíte použít toaletu, vezměte ji s sebou nebo požádejte důvěryhodného přítele, aby ji sledoval, dokud se nevrátíte.
• Nepřijímejte nápoje v otevřených nádobách od nikoho, koho dobře neznáte (kromě číšníků, jako jsou barmani a číšníci).
• Přestože je obtížné tyto látky v nápoji detekovat, uvědomte si chuť, strukturu a vzhled svého nápoje. Například GHB má slanou chuť, zatímco Rohypnol byl popsán jako mírně hořký, když se přidal do alkoholu. Nové zelené tablety dodávají čirým tekutinám namodralý odstín; tmavší kapaliny se zakalí.
• Přátelé se starají o přátele. Pokud máte podezření, že jiná dívka užila drogu (včetně alkoholu, nejzneužívanějšího depresiva ze všech), která by ji mohla nechat bezbrannou vůči případnému pokusu o znásilnění, pomozte jí z této situace.
Mladá žena, která si myslí, že mohla být zdrogovaná a sexuálně napadena, by měla okamžitě zajít do krizového centra pro znásilnění nebo do nemocnice a říct to personálu. Kromě jiných testů bude analyzován vzorek moči, aby se hledaly důkazy o přítomnosti těchto látek, které lze obvykle zjistit až o tři dny později.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno