Jaké kroky podniknout?

0
Rate this post

Co dělat, když máte podezření, že vaše dítě bere drogy?

V praxi existuje jediný způsob, jak mohou rodiče zjistit, kdy jejich dítě drogu užilo poprvé: musí se o tom dozvědět od svého dítěte. Viditelné příznaky vám může vyvolat pouze užívání drog po určitou dobu. Co dělat, když zjistíte, že vaše dítě užilo nebo užilo drogy?

Snažte se především nepropadat panice. Je možné, že si pouze myslíte, že nepříjemné příznaky, které si všimnete, souvisejí s drogami. Pamatujte také, že ne každý, kdo užívá drogy, se stane závislým. Nakonec je důležité vědět, že i závislým se po terapii daří normálně žít.

Existuje několik příznaků, na které byste si měli dávat pozor, abyste zjistili, zda je vaše dítě podezřelé z užívání drog.

Pozor na změny

Velmi často jsou kontakty s drogami spojeny se vstupem do nového prostředí. Objevují se noví přátelé, mění se způsob oblékání dítěte, mění se i jazyk. To je způsobeno vlivem tohoto nového prostředí. Tato změna chování je jasně viditelná.

Ujistěte se, že nelže

  • Bere drogy, dítěti začíná unikat pravda, i když je asi vhodnější říci, že začíná lhát.
  • Spíš nepřizná, že bere, nebude umět vysvětlit, na co potřebuje víc než běžné peníze, kam na dlouho mizí. Postupem času bude lhát téměř automaticky, často zbytečně.

Jak se stravuje vaše miminko?

Užívání drogy je doprovázeno změnou stravovacích návyků. Často spočívá v prolínání období dlouhého nejedení s záchvaty vlčího hladu a přílišným přejídáním. S užíváním drog je také velmi často spojena zvýšená chuť na sladké. Mění se také režim spánku a bdění.

Známky se zhoršují nebo zlepšují.

Není neobvyklé, že se lidé naučí brát drogy. Pokud to někomu trvá dlouho, dá se jistě očekávat potíže. Znepokojivý by měl být i „zázrak“, který spočívá v tom, že dosud průměrný student se začíná každým dnem lépe učit. Není neobvyklé, že náctiletí užívají amfetaminy v honbě za školním úspěchem (podobně jako jejich starší kolegové: novináři, právníci nebo lékaři v honbě za profesním úspěchem). Pokud se vaše dítě najednou začne učit hůř nebo lépe, měli byste se začít trochu bát.