Rozdeleni drog1

0
Rate this post

Jediným největším rizikovým faktorem pro dospívající je kouřenímít rodiče, kteří kouříMezi další rizikové faktory často spojené s počátkem kouření v dětství patříModelingové vrstevnice nebo modelky (známé osoby), které kouří drogy rozdělení Špatné studijní výsledky

Jiné vysoce rizikové chování (jako je nadměrné držení diety, zejména u dívek; fyzické bitky nebo řízení pod vlivem alkoholu dělení drog, zejména u mužů; nebo požívání alkoholu nebo jiných látek)Slabá schopnost řešit problémy. Dostupnost cigaretNízké sebevědomí.

Dospívající mohou tabák užívat i v jiných formách. Asi 3,5 % středoškolských studentů užívá bezdýmný tabák, což je míra, která za posledních 10 let klesá. Bezdýmný tabák lze žvýkat (žvýkací tabák), nacpat mezi spodní ret a dáseň (tabák v ústech) nebo vdechovat nosem (šňupací tabák dělení drog). Kouření dýmek je ve Spojených státech relativně vzácné. Snížilo se procento lidí starších 12 let, kteří kouří doutníky.

Rodiče se mohou pokusit zabránit dospívajícím dětem v kouření a užívání bezdýmného tabáku tím, že si budou dávat pozitivní vzory (nekouřením nebo žvýkáním tabáku), otevřeně diskutovat o nebezpečích kouření a povzbuzovat děti, které již kouří, aby přestaly, v případě potřeby tím, že jim pomohou. aby v tomto ohledu vyhledali lékařskou pomoc (odvykání kouření u dětí a mladistvých).Elektronické cigarety (vaping produkty)

Elektronické cigarety (vape) jsou zařízení napájená bateriemi, která využívají teplo k přeměně kapaliny na páru, kterou lze vdechnout. Tyto tekutiny typicky obsahují nikotin, aktivní složku v tabáku, nebo tetrahydrokanabinol (THC), aktivní složku marihuany. Nikotin a THC jsou návykové. (Viz také Vaping dělení drog)

Zpočátku byly elektronické cigarety uváděny na trh jako zařízení k zastavení užívání nikotinu mezi dospělými kuřáky. Následně se proměnily ve „vape“, vysoce atraktivní pro adolescenty a v posledních letech stále populárnější, zejména mezi adolescenty střední a vyšší sociální a ekonomické třídy.

  • Podle průzkumu NIH se současné používání e-cigaret (nikotinový vaping, nepočítaje jiné látky) mezi studenty vyšších středních škol výrazně zvýšilo ze 4,5 % v roce 2013 na 25,5 % v roce 2019. Přibližně 45,6 % studentů vyšších středních škol vyzkoušelo elektronické cigarety (nikotin a další látky).
  • Na rozdíl od běžných cigaret elektronické cigarety neobsahují tabák a nic nehoří, což znamená, že neobsahují produkty spalování tabáku (dehet, oxid uhelnatý a další toxiny), které jsou zodpovědné za řadu negativních zdravotních účinků. kouření, včetně rakoviny plic a chronické obstrukční plicní nemoci rozdělení drog (CHOPN).

Jiné chemikálie obsažené ve vapovacích produktech však mohou způsobit poškození plic, které může být náhlé, vážné nebo dlouhodobé, ve vážných případech smrtelné. Kromě toho mohou tyto produkty dodávat velmi vysoké koncentrace nikotinu drogy rozdělení a THC. THC a nikotin jsou vysoce návykové a možná toxické. Pasivně vdechovaná pára z e-cigaret obsahuje nikotin nebo jiné účinné látky.

E-cigarety jsou stále častěji počáteční formou expozice nikotinu u dospívajících, ale jejich účinek na míru kouření u dospělých není jasný. Dlouhodobé rozdělení drog riziko e-cigaret není v současné době známé.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno