Co je moc, je nezdravé, aneb co se stane s mužností z nadměrného cvičení

0
Rate this post

Lékaři se shodují: fyzická aktivita prospívá vašemu zdraví. To však neznamená, že příliš mnoho pohybu nám nemůže zamotat život. I co se týče sexuálního života.

Udržování dobré fyzické kondice má téměř samé výhody. Dobré zdraví, svaly, srdce a oběhový systém mají pozitivní vliv na mnoho druhů naší činnosti. Včetně sexuální výkonnosti. Výsledky osmileté studie na mužích ve věku 40-70 let zveřejněné v roce 2000 ukázaly, že 27 procent. lidé, kteří vedou sedavý způsob života, se potýkali s problémy s erekcí. Takže stojí za to se hýbat.

Čeho je moc, není zdravé

Lékaři však nepochybují o tom, že příliš intenzivní fyzická námaha zdraví neprospívá. Dráždění těla se mění ve stres. V konečném důsledku neklesá pouze hladina testosteronu, což může znemožnit dosažení erekce. Zhoršuje se fyzická kondice i nálada a to situaci v ložnici ještě více komplikuje.

Fyzická aktivita by měla být přizpůsobena naší aktuální formě a životnímu stylu. Nadměrný trénink, příliš intenzivní forma činnosti, může homepage mít kontraproduktivní účinky. Zejména v případě lidí, kteří „dohánějí“ související s jejich fyzickou formou.

Přetrénování se může stát každému, kdo je příliš ambiciózní ve fyzickém cvičení. Vyčerpaný organismus se nám „odvděčí“, když s jeho formou nejvíce počítáme. Specialisté doporučují, abyste se v případě takových problémů na chvíli zdrželi tréninku. Jinak riskujeme nahromadění tzv zánětlivá reakce po cvičení.

Vědci také potvrdili, že některé druhy fyzické aktivity poškozují plodnost. Jízda na kole více než 3 hodiny týdně je jedním z rizikových faktorů erektilní dysfunkce. Je spojena s možností mechanického poškození cév, které jsou zodpovědné za udržení erekce.

Co má dodávat sílu, může ji odebírat

Sportovci, ale i lidé, kterým záleží na tvaru svých svalů, občas sahají k opatřením, která mají poskytnout výhodu nad soupeřem. Nebo urychlit nabírání kondice. Ne vždy se však vyplácí používat zkratky. Nejlepším důkazem toho je výzkum účinků steroidů na sexuální zónu. Tyto látky zlepšují mužskou formu pouze v počáteční fázi užívání.

Později začínají vážné problémy s erekcí a dokonce i s plodností. Vše proto, že steroidy jsou hormony na bázi testosteronu, které se snadno „vymknou kontrole“.

Mnoho agentů, kteří se na první pohled zdají být v bezpečí, může zhoršit vaši schopnost přiblížit se. Spalovače tuků a dokonce i některé energetické nápoje vám mohou zabránit v dosažení erekce v kritické době.

Často obsahují vysoké dávky kofeinu a látky s podobnými účinky, které mohou výrazně zvýšit krevní tlak.