Halucinogeny

0
Rate this post

Zdravotní přínosy a poškození konopí

Je to “lék” užitečný při různých onemocněních, bez vedlejších účinků. Je to látka, která může vyvolat závislost a z dlouhodobého hlediska způsobit poškození těla a mysli. Debata o konopí s různými nuancemi se nějakou dobu točila kolem těchto dvou pozic v ostrém kontrastu.

Nová mocná zpráva zveřejněná Americkou národní akademií věd prozkoumala množství výzkumů, které byly roky publikovány o užívání konopí pro léčebné nebo rekreační účely, a poprvé s určitou jasností stanovila, jaké jsou pozitivní a negativní účinky. o zdraví zjištěno.

  • Jak to funguje. Nejprve je třeba říci, že účinek konopí jako drogy je založen na sloučeninách, které obsahuje, kanabinoidech.
  • Nejznámější THC je původcem jak psychoaktivních účinků konopí, tak jeho farmakologických vlastností.

Ve skutečnosti se dokáže specificky vázat na receptory přítomné na povrchu buněk našeho těla, což zase přirozeně produkuje molekuly, jako jsou endokanabinoidy, které se podílejí na mnoha fyziologických funkcích, od chuti k jídlu po metabolismus, od paměti po reprodukci.

Diskuse je vzrušená mezi těmi, kteří považují konopí za užitečnou lékařskou pomůcku, a těmi, kteří zvažují nadhodnocené přínosy a nezanedbatelná zdravotní rizika: téma obzvláště důležité ve Spojených státech, kde několik států přistupuje k legalizaci spotřeby konopí. i pro rekreační účely.

Kde je to účinné. Nová zpráva, přehled vědecké literatury publikované od roku 1999 – více než 10 000 studií – potvrzuje, že konopí je vysoce účinná léčba chronické bolesti u dospělých, zejména kvůli spasticitě u nemocí, jako je roztroušená skleróza.

  • V této oblasti jsou důkazy definovány jako „průkazné“ a konopí je platná a dokonce bezpečnější droga než opioidní drogy.
  • Další oblastí, ve které je potvrzena účinnost, je léčba nevolnosti a zvracení vyvolaných chemoterapií u pacientů s rakovinou.

Kde Možná je to potřeba, ale není to řečeno. Existují důkazy, ale méně pevné a více nuance – „umírněné důkazy“, které zpráva definuje – že léčebné konopí slouží ke zlepšení poruch spánku u pacientů s určitými chorobami.

Existují určité závažné – ale ještě omezenější – důkazy, které pomáhají zlepšit chuť k jídlu a hubnutí u lidí s AIDS, zlepšují příznaky Tourettova syndromu, neurologické poruchy nebo úzkostné poruchy. , všechny stavy, na které byl testován nebo je pacienty používán.

Na druhou stranu se nezdá být v žádném případě užitečný pro celý seznam nemocí od glaukomu po amyotrofickou laterální sklerózu, od syndromu dráždivého tračníku po Parkinsonovu chorobu a epilepsii (důkazy chybí obojí v jednom smyslu, k něčemu to slouží , jak v ‘jiné, je to k ničemu).

Možné škody.

Pokud jde o možné negativní dopady na zdraví těch, kdo kouří marihuanu, zpráva potvrzuje myšlenku, že je obecně „méně nebezpečná“ než jiné drogy, především proto, že ani úmrtí na předávkování konopím nebylo nikdy s jistotou prokázáno.

Není to však zdaleka tak neškodné, jak by se mnozí domnívali. Rozbor potvrzuje některá podezření na poškození. Za prvé, dlouholetí kuřáci jsou vystaveni většímu riziku bronchitidy a dalších respiračních příznaků. Těhotné ženy, které jej užívají, mají větší pravděpodobnost, že budou mít nižší porodní váhu.

A obecně platí, že ti, kteří ji konzumují obvykle, mají vyšší riziko schizofrenie a psychózy. Kromě dopravních nehod.

Nadhodnocená rizika. Existují méně přesvědčivé náznaky, že časté užívání marihuany může zhoršit příznaky deprese nebo sebevražedných myšlenek a úzkosti a že to souvisí s určitými nemocemi, které byly někdy s užíváním spojeny, jako je rakovina. na varlata nebo infarkt.

Na druhou stranu existují důkazy, které nejsou definitivní, ale stále mírné, což zhoršuje učení, paměť a pozornost. Nebyla však prokázána žádná souvislost s rakovinou běžně spojovanou s kouřením cigaret, jako je rakovina plic, as jinými typy rakoviny, astmatem nebo kardiovaskulárními chorobami.

Měkká droga? Na základě podezření, že marihuana je vstupní branou k užívání tvrdých drog, zpráva našla důkazy od „omezených“ po „umírněné“. Přičemž určité „podstatné“ shledal v tom, že čím silnější je konzumace, tím více riskuje následný vznik závislosti.

Existují faktory, které zvyšují riziko (i v tomto ohledu jsou důkazy „podstatné“), že skončíte v této situaci: jsou muži, kouří dokonce i cigarety, mají depresivní poruchu a hodně brzy začali.

Jiné prvky dříve považované za rizikové faktory, jako je skutečnost, že trpíte úzkostí nebo poruchou bipolární poruchy, poruchou pozornosti nebo závislostí na alkoholu nebo tabáku, se zdají být méně důležité. Zkrátka i pro vztah se potvrzuje marihuana jako mnohem méně nebezpečná th jiné drogy, ale ne tak neškodné, jak by se dalo věřit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno