Příspěvky napsané čtenáři

0
Rate this post

Proto je dnes věnována větší pozornost všem těm disciplínám, jako je jóga nebo meditace, které nám dokážou pomoci vyhnout se stavu vyhoření, tedy vyčerpání. Pojďme se ale společně podívat, proč je správné mluvit o duševním zdraví v roce 2022 a jaké jsou iniciativy, které ovlivní měsíc květen.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT -> Duševní zdraví: 15 minut stačí ke zlepšení celého dne
Květen 2022: proč je důležité mluvit o duševním zdraví po celý měsíc
lék na duševní zdraví

Osoba, která praktikuje meditaci

Světový den duševního zdraví 10. října zjevně nestačil na řešení tak delikátní a složité otázky. Téma, které je dnes, s dalším krokem v pandemickém světě a jedním mimo, ještě více nutné řešit. Pokud je však stres rozpoznán jako problém, který ovlivňuje naši duševní pohodu, další stavy, jako jsou deprese, záchvaty paniky nebo manické epizody, jsou odsuzovány nebo dokonce nejsou vidět.

Ve skutečnosti jsou tací, kteří je ignorují tím, že je odmítají uznat jako problematické, i když ve skutečnosti jde o velmi vážné stavy. Proto je dobré těmto poruchám předcházet a zvyšovat povědomí populace o této problematice. A abychom si tento problém uvědomili, musíme tyto poruchy především nebrat na lehkou váhu a dát jim správnou váhu a uznat je jako skutečné nemoci.

  1. Další věc, kterou byste neměli dělat, je minimalizovat problém hledáním jednoduchých a možná triviálních řešení; protože například deprese se nedá vyléčit změnou životního stylu člověka.
  2. Jde o skutečnou patologii, která jako taková vyžaduje specifickou léčbu. A konečně další věc, kterou byste neměli dělat, je vyhýbat se srovnávání vašich zkušeností se zkušenostmi někoho s duševní poruchou.
  3. Protože ti z nás, kteří nestudovali psychologii, neumí jako psycholog improvizovat a pochopit, co ti před námi prožívají. Jaké jsou však iniciativy, které ovlivní měsíc květen 2022?

Podpora duševního zdraví by měla být prioritou, ale na tento manévr se zapomnělo

od Giuseppe Varvara

Státní rozpočet na rok 2022 počítá s křehkým vítězstvím zmírnění psychických škod způsobených pandemií – díky jednorázovému výdaji pouhých 20 milionů eur na doplňkové psychologické služby – a zároveň je předehrou mnohaletého perspektiva neslyšícího sociálního státu dopad důsledků Covid-19 na duševní zdraví.

Přesto podle WHO Sociální determinanty duševního zdraví z roku 2014 je jedním z principů ochrany duševního zdraví princip přijímání politik s nikoli krátkodobou vizí; zatímco podle Policy Brief – Covid19 a OSN musí jednat v oblasti duševního zdraví z května 2020 „podpora a posilování služeb a programů v oblasti duševního zdraví musí být prioritou pro řešení současných a budoucích potřeb duševního zdraví a pomoci předcházet nárůstu duševní nemoc v budoucnu.

podpora-dusevniho-zdravi-by-mela-byt-prioritou-ale-na-tento-manevr-se-zapomneloReakce na pandemii je příležitostí ke zlepšení velikosti a nákladové efektivity různých intervencí v oblasti duševního zdraví.

Ačkoli komise Lancet pro globální duševní zdraví z října 2018 doporučuje zvýšit financování duševního zdraví o více než deset procent celkového rozpočtu na zdravotnictví v zemích s vysokými příjmy, Atlas duševního zdraví pro rok 2020 zjistil relativní evropský podíl, který se rovná 3,6 % na hlavu. .

  • Manévr, přeskočte bonus psychologa. Prezident Řádu: „Finanční prostředky zastavené ministerstvem financí, jako by psychologická podpora byla luxus“
    Přečtěte si také
  • Manévr, přeskočte bonus psychologa. Prezident Řádu: „Finanční prostředky zastavené ministerstvem financí, jako by psychologická podpora byla luxus“

Autorita dokumentu komise Lancet a dalších mezinárodních příspěvků, jako je akční plán WHO pro duševní zdraví 2013, se na druhou stranu nevyhnula místní úrovni natolik, že na základě těchto studií instituce Gian Franco Minguzzi vypracoval určitou myšlenku duševního zdraví pro sociálně-zdravotní politiku v Bologni a probíral programový základ místních akcí zaměřených na geografii jeho sociální bolesti ve vztahu k pěti sociálním determinantům.

Je tedy skutečně ostudou, že makrocíl č. 5 tříletého plánu činnosti 2022–2024 Istituto Superiore di Sanità (Iss) má za cíl kvalifikovat instituci jako „otevřenou organizaci“ pro mnoho subjektů – na mezinárodních , národní a regionální – ale ne menším místním orgánům. Jen loni v červenci pozvalo Referenční centrum ISS pro behaviorální vědy a duševní zdraví u příležitosti semináře charitativního fondu Intesa SanPaolo věnovaného pandemii Covid-19 a duševnímu zdraví v Itálii duševní zdraví se strukturálním a nenouzovým opatření.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno