Muži mají lepší duševní zdraví

0
Rate this post

Na druhé straně průzkum ukazuje, že muži mají lepší duševní pohodu spojenou také s větší jistotou zaměstnání a příjmu, protože pandemie nejvíce zasáhla odvětví, která zaznamenávají větší zaměstnanost žen, jako jsou školy, zdravotnictví a další.

Pohostinství

Přestože Itálie patří spolu s Francií a Japonskem mezi země, jejichž populace je nejvíce postižena v oblasti duševního zdraví, přetrvává v této věci silné stigma: Italové mají tendenci se svými dětmi na toto téma nemluvit a patří k populacím s nejmenší pravděpodobností v Evropa hledat podporu u rodiny a přátel v případě duševní tísně.

Je skutečně zarážející, že jde o jedinou evropskou zemi, kde je počet lidí, kteří provedli vlastní diagnostiku, vyšší než počet těch, kteří se obrátili na odborníka.

Italové jsou více ve stresu

To odpovídá vysokému vnímání stresu: v Itálii, stejně jako v Hongkongu, Irsku a Spojeném království více než polovina respondentů uvedla, že se cítí ve stresu. Přestože stres není klasifikován jako duševní onemocnění, může být prvním krokem k úzkosti a depresi.

Italové navíc řadí pandemii jako jednu z proměnných, která nejvíce ovlivnila duševní zdraví, hned po ekonomice a zaměstnanosti. Ale přesto patřím k těm, kteří vykazují dobrou úroveň optimismu do budoucna a přijímají pozitivní přístup k překonání obtíží (63 % italský vzorek vs. 55 % celosvětový průměr).

Upřednostňování duševního zdraví člověka a naléhavá potřeba zvýšit povědomí o preventivních řešeních se objevují na celém světě.

V Itálii pouze 24 % respondentů věří, že systém veřejného zdraví poskytuje adekvátní podporu, a pouze 31 % věří, že jejich zaměstnavatel podporuje jejich zaměstnance, pokud jde o duševní zdraví.

  • Z tohoto důvodu budou společnosti a zdravotnické systémy hrát stále důležitější roli při zlepšování prevence, podpory a péče o zdraví a duševní pohodu.
  • Průzkum naznačuje nové potřeby ochrany, které lze zodpovědět i díky podpoře technologických inovací a telemedicíny.

V posledních letech skupina AXA Italia pokračovala ve vývoji zdravotních řešení pro ty, kteří to nejvíce potřebují, například na podporu prevence ženských nemocí a stále více propaguje telekonzultaci s profesionálními lékaři, včetně psychologa, aby chránila holistický psycho- fyzickou pohodu. V tomto smyslu nabízí digitální zdravotní platforma AXA zákazníkům i nezákazníkům integrovaný ekosystém služeb prevence a péče o 360 stupních.

Také na interní frontě spolupracovníků jsou pro AXA Italia prioritou ochrana a psychofyzická pohoda, která od začátku zdravotní krize zpřístupnila virtuální poradnu pro zvládnutí jakýchkoli stresových či úzkostných situací a bezplatné telefonní číslo pro psychologická pomoc H24.

Květen je měsícem duševního zdraví: Proč je v pořádku o tom mluvit v roce 2022

 května 2022 Serena Ponsová

Přišel květen a i rok 2022 je věnován duševnímu zdraví, zásadnímu a zároveň choulostivému tématu, a proto je správné o něm mluvit.Mentálně nemocný
Osoba nabízející podporu duševně nemocné osobě (Pinterest – luxuryrehab.com)

kveten-je-mesicem-dusevniho-zdravi-proc-je-v-poradku-o-tom-mluvit-v-roce-2022Bylo to v roce 1949, kdy se Mental Health America rozhodla založit ve Spojených státech měsíc duševního zdraví, aby zvýšila povědomí o této problematice. Téma, které je i dnes plné předsudků.

Místo toho bychom se do tohoto problému měli zapojit všichni, zejména po pandemii Covid-19, která zatížila duševní zdraví nás všech. A data mluví sama za sebe. Podle průzkumu provedeného na 5 008 lidech na jaře 2020 se u přibližně 88,6 % Italů starších 16 let během blokády projevily některé příznaky psychického stresu a téměř 50 % příznaky deprese.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno