Světový den autismu 2012

0
Rate this post

Světový den prevence sebevražd 2012

V průměru téměř 3000 lidí na světě spáchá sebevraždu každý den a na každého z nich je asi 20 těch, kteří se o sebevraždu pokusí. Aby upozornila celosvětové veřejné mínění na tento obtížný problém veřejného zdraví a podpořila preventivní strategie, slaví Mezinárodní asociace pro prevenci sebevražd (Iasp) ve spolupráci s WHO 10. září Světový den prevence sebevražd.

Jak vyplývá ze sloganu „Sebevražda Prevence po celém světě: Posílení ochranných faktorů a vštěpování naděje“, se vydání z roku 2012 zaměřuje spíše na význam posilování ochranných faktorů než na eliminaci nebo snižování rizikových faktorů.

Cnesps ISS se již delší dobu věnuje problematice duševního zdraví a sledování údajů o úmrtnosti na sebevraždy u nás. U příležitosti Světového dne prevence sebevražd nabízí EpiCentro dva pohledy, které se tomuto tématu věnují z různých úhlů pohledu.

Přečtěte si: Sebevražda. Úvahy z hlediska prevence Antonelly Gigantesco (oddělení duševního zdraví, Cnesps-Iss) a Úmrtnost v důsledku sebevraždy: italská data Monice Vichi (Statistický úřad, Cnesps-Iss).

  • Poprvé byl založen v roce 2008 a slaví se po celém světě vždy 2. dubna. U příležitosti této události ISS zveřejnila První plán věnovaný prvním výsledkům získaným z projektu financovaného ministerstvem zdravotnictví v rámci výzvy Young Researchers, vytvořeného za účelem identifikace časných poruch autistického spektra u dětí.
  • Pokyny “Léčba poruch autistického spektra u dětí a dospívajících” a verze pro veřejnost “Autismus: jako léčba pro děti a mladistvé” jsou k dispozici také na stránkách Národního systému směrnic (Snlg) ISS.

Světový den duševního zdraví 2011

Ve většině zemí s nízkými a středními příjmy jsou na podporu duševního zdraví věnována méně než 2 % celkového rozpočtu na zdravotnictví. Kromě toho je velká část těchto skrovných zdrojů věnována spíše ošetřovatelským nemocnicím než službám primární péče.

Informovala o tom WHO u příležitosti Světového dne duševního zdraví 2011, který se koná po celém světě 10. října a jehož tématem je „Investice do duševního zdraví“.

Antonella Gigantesco a Angelo Picardi (oddělení duševního zdraví, Cnesps-Iss) uvažují o důležitosti podpory politik na podporu duševního zdraví ve víře, že nejlepším způsobem, jak předcházet nemocem a poruchám, je zlepšit průměrnou úroveň ochranných faktorů nebo snížit průměrnou úroveň rizikových faktorů v populaci.

svetovy-den-dusevniho-zdravi-2011Světový den prevence sebevražd 2010

Světový den prevence sebevražd se slaví 10. září 2010, událost, která si klade za cíl zvýšit povědomí veřejnosti o tomto často podceňovaném problému. V tomto vydání jsou ústředními tématy prevence v různých zemích a v různých sociálních a kulturních kontextech a sdílení nástrojů a zkušeností k zajištění duševního zdraví všech. Četné iniciativy v Itálii a po celém světě.

Světový den duševního zdraví 2009

  1. Duševní poruchy postihují každoročně stovky milionů lidí a mají silný sociální a ekonomický dopad. Aby se zvýšila informovanost veřejnosti o těchto otázkách a aby se podpořily služby prevence a léčby tohoto typu onemocnění, ustanovila
  2. Světová federace pro duševní zdraví (Wfmh) od roku 1992 Světový den duševního zdraví. Iniciativa se letos zaměřila zejména na podporu integrace duševního zdraví do primární péče. V rámci přehledu italské situace Passi data o depresi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno