Duševní zdraví, hlavní problém

0
Rate this post

Tyto údaje naznačují rozpor, pokud jde o to, jak veřejnost vnímá své zdraví a jak s ním zacházejí zdravotnické služby v jejich zemi: v mezinárodním měřítku pouze 6 % respondentů uvádí, že jejich fyzické zdraví je důležitější než zdraví duševní, ale 42 % si myslí se s ním zachází s větší důležitostí.

Podle veřejného mínění je duševní zdraví stále důležitějším tématem.

V mezinárodním měřítku se v průměru 31 % respondentů domnívá, že duševní zdraví je jedním z hlavních zdravotních problémů v jejich zemi (bezprostředně po Covid-19 a rakovině). Procento se zvýšilo z 26 % v roce 2020 (kdy měl přednost koronavirus) a 27 % v roce 2018 (kdy byl průzkum poprvé proveden).

  • Duševní zdraví je považováno za hlavní zdravotní problém ve Švédsku (63 %) a Chile (59 %). Místo toho je to menší problém, zejména v Japonsku (9 %), Mexiku (11 %), Francii (12 %) a Saúdské Arábii (14 %).
  • V Itálii uvádí 19 % respondentů duševní zdraví jako jeden z hlavních zdravotních problémů ve své zemi. Místo toho se obavy zvýšily – ve srovnání s loňským rokem – ve Španělsku (+19), Belgii a Brazílii (+13).
  • V mezinárodním měřítku si ženy častěji vybírají duševní zdraví jako hlavní zdravotní problém (36 % žen oproti 26 % mužů).

Týden uvědomění si duševního zdraví probíhá od 9. do 15. května. Letos je oficiálním tématem „osamělost“. Každý den v týdnu budeme sdílet nový film z jedné z našich služeb nebo organizace, se kterou spolupracujeme, a ukážeme, jak pomáháme účastníkům vyrovnat se s pocity izolace prostřednictvím vzájemné podpory, společných aktivit, přátelství a dalších.

Naši manažeři služeb také nabídnou své tipy a rady, jak budovat smysluplná spojení s přáteli, rodinou, kolegy a komunitami.

Dopad osamělosti

Žena, která se dívá z okna a drží šálek kávy Osamělost postihuje miliony lidí a je hlavní příčinou špatného duševního zdraví. The Campaign to End Loneliness odhaduje, že jen ve Spojeném království je devět milionů lidí. Nedávný výzkum organizace odhalil, že úroveň osamělosti v celé Británii se ještě nevrátila na úroveň před Covidem.

dopad-osamelostiCo tedy můžete dělat, když se cítíte izolovaní? Zaměstnanci a účastníci služeb BLG Mind sdílejí své osobní zkušenosti s řešením osamělosti a také praktické kroky, které můžete podniknout k jejímu řešení.

  • Starší žena dívá z okna
  •  den – samota a demence

Osamělost může být běžná pro lidi s demencí, stejně jako pro rodinné příslušníky nebo přátele, kteří se o ně starají. Ale existují věci, které můžete udělat, abyste si ulehčili, jak vysvětluje Sinéad, Greenwichova vedoucí oddělení demence.
Podívejte se na film.

  • Asijský mladý muž dívá z okna
  • den – samota v komunitách BAMER

Pocit, že nás ostatní oceňují a přijímají, nám pomáhá cítit, že patříme. Ale co když se k nám kvůli barvě pleti nebo jinému rozlišovacímu znaku chová jinak? Manažer peer podpory Smita a účastníci služby diskutují o překážkách členství a o tom, jak je peer podpora pomáhá překonávat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno