Digitální platforma Ipsos

0
Rate this post
 1. Novinky a události
 2. Výzkum a publikace
 3. Řešení
 4. Vyberte si trh
 5. Itálie

Zprávy a události Ipsos: Zprávy o duševním zdraví: názory a vnímání důležitosti připisované fyzické a duševní pohodě

Duševní zdraví: názory a představy o důležitosti připisované fyzické a duševní pohodě

Průzkum Ipsos, uskutečněný u příležitosti Světového dne duševního zdraví, zjišťoval názory občanů na jejich fyzické a duševní zdraví a vnímání důležitosti, kterou zdravotní systém jejich země přikládá.

 •  ledna 2022
 • Zdraví Duševní zdraví Fyzické zdraví Pohoda Pohoda
 • Stažení

Pandemie Covid-19 měla mnohonásobné důsledky na fyzické a duševní zdraví každého z nás. Již v březnu 2021 údaje z průzkumu Ipsos – provedeného ve spolupráci se Světovým ekonomickým fórem – ukázaly zhoršení duševního zdraví a emoční stability u 45 % respondentů v mezinárodním měřítku.

Navíc Itálie – již před rokem – patřila mezi země, kde občané nejvíce trpěli následky Covidu na duševní zdraví a emoční stabilitu: více než polovina (54 %) deklarovala zhoršení a pouze 8 % zlepšení.

Bonusový psycholog zamítnut, spuštěna online petice

Vzhledem k ničivým dopadům pandemie na duševní pohodu se v posledních dnech hojně diskutuje o tzv. psychologickém bonusu, tedy ekonomické podpoře Italů, kteří cítí potřebu pečovat o své duševní zdraví. cílem zaručit psychologickou pomoc těm, kteří si to nemohli dovolit.

Navzdory dobrým úmyslům do nového roku byl bonus na psychologa na rozdíl od bonusu výčepních a koloběžkářů v manévru 2022 ze zákona o rozpočtu vyjmut, což vyvolalo četné reakce jednotlivých občanů i politiků.

V této souvislosti byla spuštěna online petice, která za pár dní nasbírala přes 200 000 podpisů s cílem přimět vládu, aby návrh znovu zařadila do opatření a považovala jej za skutečnou prioritu.

U příležitosti Světového dne duševního zdraví, který se slaví každý rok 10. října, průzkum společnosti Ipsos – provedený ve 30 zemích – zkoumal názory občanů na jejich fyzické a duševní zdraví a jejich vnímání. země. Zde je několik klíčových bodů:

 • pohoda-jak-casto-myslime-na-dusevni-a-fyzickou-pohoduV průměru 79 % respondentů považuje fyzické a duševní zdraví za stejně důležité, pokud jde o jejich osobní zdraví.
 • Pouze třetina (35 %) se domnívá, že zdravotní systém v jejich zemi přikládá duševnímu a fyzickému zdraví stejnou důležitost.
 • Ženy a mladí lidé nejčastěji myslí na své duševní zdraví.
 • V mezinárodním měřítku je duševní zdraví třetím nejvýznamnějším zdravotním problémem, kterému lidé ve své zemi čelí, těsně za rakovinou.

Pohoda, jak často myslíme na duševní a fyzickou pohodu?

V mezinárodním měřítku v průměru 53 % respondentů uvádí, že na svou duševní pohodu myslí velmi nebo poměrně často. Naopak 42 % uvedlo, že na to nemyslí příliš často nebo nikdy.

Nejvyšší procento je zaznamenáno v Brazílii (75 %), naopak nejnižší v Číně (26 %).
V Itálii o něco více než polovina dotázaných (51 %) uvedla, že myslí na svou duševní pohodu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno