S paradoxem, že „právě když přibývají duševní poruchy, ubývají dedikované zdravotní služby“.

0
Rate this post

Akci pořádá Unobravo, Benefiční společnost a online psychologická služba zrozená v roce 2019, která každý den pracuje na normalizaci přístupu k terapii prostřednictvím dostupných cen a pečlivého výběru profesionálů, vždy zaručujících vynikající služby.

Felicittà chce vytvořit skutečné spojení s občany a zahájit dialog o tom, jaké by mohly být nejlepší způsoby, jak předcházet situacím psychické nevolnosti a jak je řešit. V sestavě je mnoho problémů, včetně organizačního blahobytu v korporátním světě a možného vlivu sociálních sítí na sebevědomí každého, ale také vztahů a stereotypů

Které živí pocity viny žen za každou jejich životní volbu

Během dne jsou řečníci, společnosti a hosté zváni, aby podepsali Manifest emocionálního vítání: desetibodový průvodce, který umožní novou interpretaci pocitů a vytvoření ctnostného kruhu, který pomáhá dát ústřední místo duševní pohodě. lidí. Nejen to: je možné obdivovat četné originální výtvory, které vyprávějí o tématu duševního zdraví a psychické pohody z pohledu výtvarného umění.

Kurátorem projektu mentálních cest je Mattia Caracciolo (ilustrátor Unobravo), který vystavuje společně s Antoniem Colombonim, Mattiou Riami, Adry De Martino, Nicolettou Morrone a Andreou Metafuni. Výtěžek z prodeje děl, která lze zakoupit kdykoli během dne, je rovněž věnován na projekt Itaca Milano.

Duševní zdraví, pouze 3 veřejní psychologové

Pit health Cittadinanzattiva, 20 % těch, kteří je hledají, má potíže s přístupem k léčbě Duševní zdraví, dlouho zanedbávané a podfinancované, „dosáhlo poslední rány s pandemií a Národní plán obnovy a odolnosti mu věnuje malou pozornost“.

Začněme problémem s personálem: u veřejnosti je celostátní průměr pouhých 3,3 psychologa na 100 tisíc obyvatel, s rozmezím od 16 ve Valle d’Aosta po 1,3 v Piemontu. Vyplývá to z “Občanské zprávy o zdraví. Občanská práva a federalismus ve zdravotnictví”, kterou dnes představila Cittadinanzattiva.

dusevni-zdravi-pouze-3-verejni-psychologoveProblémy, které občané nahlásili Pit Health v oblasti duševního zdraví, představují 12,8 % zpráv v oblasti územní pomoci a „ukazují rostoucí strukturální deficit ve službách duševního zdraví“. Ve skutečnosti popisují zoufalství ze zvládání situace, která se stala neudržitelnou na úrovni rodiny (28 %), špatnou kvalitu (24 %) a obtížný přístup k veřejné péči (20 %).

  • V Itálii poskytuje veřejnou pomoc 126 ministerstev pro duševní zdraví, z nichž 27 je nejvíce v Lombardii, a celkem 1 299 územních struktur, což se rovná 2,6 na 100 tisíc obyvatel:
  • Toskánsko nejvyšší hodnota staveb (7,5), následuje Valle d’Aosta (5,7) a Veneto (4,4). Až 15 krajů je pod celorepublikovým průměrem.

Co se týká personálu, nejlepší poměr lékařů na obyvatele představuje Ligurie s 13,8, následuje Toskánsko a PA Trento (po 12,8). Také v tomto případě má 13 regionů údaje pod celostátním průměrem (rovno 9): černý trikot v Benátsku (5,9) a Marche (6). Tváří v tvář tomu psychologický bonus 2022 „zavedený Milleproroghe“ zklamal sdružení pacientů „a mnohým to připadalo jako způsob, jak odpustit zapomenutí Pnrr“.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno