Tento blog se zrodil z nápadu čtenářů, i nadále z něj dělejte svůj prostor.

0
Rate this post

Ve skutečnosti je minimálně od 6. května 2020 – datum vydání zprávy o problému Covid-19 č. 23/2020 – známo, že:

Studie provedené o psychologickém dopadu epidemie SARS v roce 2003 („pouze“ 8 000 hlášených případů a 774 úmrtí po celém světě) prokázaly 30% nárůst sebevražd u lidí starších 65 let; také prokázali, že u pacientů, kteří se z infekce vyléčili, se u každého druhého rozvinula úzkostná porucha.

Problémy duševního zdraví, včetně vážných obav, posttraumatické stresové poruchy, deprese, somatických symptomů a nespavosti, byly také pozorovány u 77,4 % zdravotníků, kteří léčili pacienty během epidemie SARS.

Několik studií ukázalo

Ze v případě mimořádných epidemií lze pravděpodobně očekávat nárůst populace úzkostných symptomů, většinou souvisejících s maladaptivními reakcemi na zvládání stresu, a zvýšení rizika rozvoje depresivních symptomů a sebe a heterosexuálního chování. agresivní až sebevražedné chování.

Navzdory tomu loni 29. prosince na téma sociální ochrany pro služby duševního zdraví zákon o rozpočtu postrádal veřejné programování Parlamentu, který jako by zapomněl na dnes známé heslo „důvěřovat vědě“.

Blog Supporter obsahuje příspěvky napsané čtenáři, kteří se rozhodli přispět k růstu ilfattoquotidiano.it tím, že se přihlásili k odběru nabídky Supporter a stali se tak aktivní součástí naší komunity. Mezi zaslanými příspěvky Peter Gomez s redakcí vybere a zveřejní ty nejzajímavější.

Stát se podporovatelem také znamená dát svou tvář, svůj podpis nebo závazek: připojte se k našim kampaním, myslete tak, abyste měli aktivní roli! Pokud se chcete zúčastnit, za cenu „cappuccina týdně“ můžete také sledovat čtvrteční redakční schůzku v přímém přenosu – zasílat nám návrhy, novinky a nápady v reálném čase – a vstoupit do vyhrazeného fóra, kde můžete diskutovat a komunikovat s redakcí. Objevte všechny výhody!

Duševní zdraví a PNRR

Reformy, které budou PNRR doprovázet – počínaje tzv DM 71 – bude označovat směr, kterým se bude náš sociální systém ubírat v příštích letech. V tomto scénáři a v opatřeních, která budou následovat do 30. června, bude znovu definována a posílena role duševního zdraví komunity.

  • dusevni-zdravi-a-pnrrJedná se o největší a nejrozhodnější údržbu a adaptaci systému péče o duševní zdraví od jeho počátečního návrhu v 833/78 a následných Cílových projektů.
  • Ve skutečnosti není otázka duševního zdraví výslovně řešena v Národním plánu obnovy a odolnosti (PNRR), ale musí být vyjádřena neustálým zvyšováním povědomí u všech sociálních aktérů zapojených do iniciativ a investic mise 5 (která zahrnuje série kapitol, které mají přímý vztah k aktivitám v oblasti duševního zdraví v této oblasti).

Pomoci každému člověku, aby si lépe uvědomoval, co je duševní zdraví, oslavou důležitosti psychické pohody a jejího ústředního postavení v každodenním životě: to je cílem Felicittà, prvního ročníku Festivalu duševního zdraví, který se koná v sobotu 21. 2022, od 10:00 do 19:00 v Combo Milano.

Milán – Je to charitativní den plný setkání s institucionálními partnery, B2B partnery, startupy, tvůrci digitálního obsahu a mnoha dalšími osobnostmi, které konverzují a diskutují o příbězích, zkušenostech a úvahách souvisejících s tématem duševního zdraví. Během akce je také možnost přispět na finanční sbírku na podporu Club Itaca, centra sociálně-pracovní autonomie pro lidi s duševním onemocněním, propagovaného projektem Itaca Milano, sdružení, které se již více než 20 zabývá podporou zdraví. let.Mentální.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno