Pochod se zvednutím kolen

0
Rate this post

Zaujměte správné držení těla. Poté začněte chodit vpřed a zvedněte kolena vysoko. Dělejte to střídavě a dotýkejte se jich opačnou rukou. Pro lepší rovnováhu pevně zatněte břicho a hýždě a veďte pasivní ruku široce. Když pokrčíte koleno, udržujte chodidlo aktivní – mačkejte prsty.

Pochod se zvednutými koleny a změnou směru

Zaujměte správné držení těla. Udělejte procházku stejně jako v předchozím cvičení, ale tentokrát zadejte jednu proměnnou. Choďte a změňte směr chůze na každém kroku. Můžete se otáčet kolem své osy nebo chodit cik-cak – důležité je, aby to nebyla jen jednosměrná chůze.

Pochod s pokrčením v kolenou a dotekem chodidla

Postavte se mírně rozkročmo a začněte chodit vpřed. Současně s krokem pokrčte nohu za sebou a dotkněte se chodidla opačnou homepage rukou. Pro snazší udržení rovnováhy držte druhou ruku rovně před sebou.

Při tomto cviku dbejte na to, aby koleno zůstalo na místě a nekroutilo se s trupem. Otáčí se vaše horní část těla a zadní noha, nikoli končetiny, na kterých stojíte.

Zvedání nohy s dotykem bérce

Postavte se rovně a mírně se rozkročte. Poté přesuňte váhu na pravou nohu a jemně ohněte levou nohu a zvedněte ji před sebe. Pravou rukou se dotkněte bérce a vraťte se do výchozí polohy. Nezapomínejte držet tělo rovně, nehrbit se a pevně stahovat břicho a hýždě. To vám pomůže udržet rovnováhu.

Hraní s míčky

Pro toto cvičení budete potřebovat dva míče: tenisový a volejbalový. Stůjte pevně a zaujměte správné držení těla. Poté začněte házet tenisovým míčkem pravou rukou a odrážet volejbalový míč od podlahy levou rukou. Berte toto cvičení jako zábavu – nemusí být dokonalé, aby bylo dobré!

Čtěte také: Cvičební míče: druhy, výhody a ukázkové cviky

Plazení

Zaujměte opřenou klečenou pozici. Začněte se plazit pohybem protilehlých končetin dopředu. Cvičení provádějte velmi pomalu. Ujistěte se, že každý pohyb je kontrolován. Můžete to dělat dopředu i dozadu, důležité je mít aktivní svaly jádra a nekývat boky do stran.

Pokud u tohoto cviku potřebujete silnější podnět – stačí zvedat kolena centimetr nad podložku, rozdíl určitě pocítíte!

Hodiny

Postavte se na jednu nohu a představte si, že jste ručička hodin. Vaším úkolem je na ciferníku nahmatat co nejvíce hodin. Na začátku můžete začít s body, které jsou vám bližší, například na gauči. Postupem času, jak se váš nervový systém přizpůsobuje, bude pro vás snazší dotknout se země.