Jak můžete zlepšit imunitu neustále nachlazeného dítěte?

0
Rate this post

Vaše dítě je opět nachlazené – kýchá, kašle a má horečku? Přestože jsou časté infekce na podzim a v zimě normální, stojí za to zkusit imunitu dítěte zlepšit. Poradíme vám, jak posílit imunitní systém vašeho miminka.

Jak posílit imunitu dítěte, které je stále nachlazené? Nemoc dítěte, další sezóna v sezóně, bývá pro rodiče trápením. Kromě toho, že je třeba řešit, kdo si výpověď tentokrát odnese, a starostí, jak ji šéf vezme, přichází i starost o to, proč tak často onemocní. A stojí za to vědět, že časté nemoci oslabují imunitní systém, díky čemuž je dítě ještě častěji nemocné.

Imunitní systém dítěte

Kdy konečně přestane být nemocná? Pokud by odpověď na tuto otázku mohla být obsažena pouze v jednom slově, bylo by to: ne brzy. Proces vzniku imunity je velmi komplikovaný, proto imunitní systém získává plnou obranyschopnost až kolem 12. roku života.

CO JE DOBRÉ VĚDĚT: Jak můžete zlepšit IMUNITA neustále nachlazeného dítěte?

Děti, které chodí do školky, chytí infekce častěji než ty, které sedí s babičkou doma – za prvé je snazší kontaktovat další nemocné dítě, za druhé je odloučení od rodičů pro dítě často obrovský stres, který zvyšuje náchylnost k infekcím. Podle lékařů je normou 6–8 infekcí horečkou za rok. Pokud je jich více nebo dítě trpí závažnějším onemocněním – např. zápalem plic – je nutné navštívit odborníka, který posoudí, proč tak často onemocní.

Jak posílit imunitu dítěte?

Obvykle první metodou posilování dítěte, která přichází k rodičům, jsou přípravky podporující imunitu. V lékárnách jich je spousta a ten správný je nejlepší vybrat společně s pediatrem. Často lze nemocnému batoleti podávat rybí tuk, přípravky s extraktem z echinacey nachové nebo vitamíny. Cenná jsou i probiotika – dobré bakterie, které mj. utěsní střevní epitel a zabrání tak bakteriím a virům proniknout do krevního řečiště. Na účinky léčby si budete muset počkat několik měsíců. Vyplatí se kombinovat s jinými metodami. Zde jsou:

alespoň hodinu denně venku. Díky tomu bude tělo lépe reagovat na změny teplot, což bude mít za následek méně časté nachlazení. kalení. Rychlé změny teplot učí tělo vypořádat se se změnou počasí. Při chůzi za chladného, ​​ale bezvětrného dne sundejte dítěti čepici – nejprve na 5, po několika dnech na 10 minut

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno