Jak dodatečně zvýšit imunitu u dětí?

0
Rate this post

Než začneme hledat dobrý přípravek na imunitu pro děti, stojí za to zvážit takové otázky, jako jsou:

  • Dostatek spánku u dítěte – Děti a dospívající, kteří spí příliš málo hodin, častěji onemocní.
    Vystavení dítěte cigaretovému kouři – běžný pohled na ulici. Rodiče by si měli uvědomit, že kouřením před dítětem snižuje jeho imunitu a zvyšuje tak riziko nákazy.
  • Aktivní čas venku – předškoláci potřebují trávit čas venku bez ohledu na počasí. Samozřejmě by měl být vhodně oblečený, přizpůsobení outfitu převládajícím povětrnostním podmínkám. Trávit čas venku, dokonce i v chladných a chladných dnech, je potřeba k posílení vašeho imunitního systému. Otužováním tělo lépe zvládáme chladnější dny.
  • Dostatečná hygiena – učit děti častému mytí rukou, nevkládání špinavých rukou či předmětů do úst a dalším hygienickým návykům hned od začátku. Snížíme tak riziko šíření mikroorganismů.
  • Péče o emoční klid dítěte – jak již bylo zmíněno výše, stres nemá pozitivní vliv na posílení imunitního systému. Je dokonce jeho nepřítelem – zvyšuje náchylnost dítěte k nemocem. Zkusme toho malého lépe pochopit a podpořit.

Když je období nemoci ve školce největší, vyplatí se nechat dítě doma, pokud je to samozřejmě možné.

Všechny výše uvedené faktory jsou potřebné a dokonce nutné k posílení imunity předškoláka. To je základ pro vybudování silného imunitního systému, který bude schopen bojovat s množstvím choroboplodných zárodků, se kterými přichází každý den do styku.

Co může pomoci dětem s imunitou?

Co dát dítěti imunitu – to je častá otázka mezi rodiči. Pamatujte však, že ani kvalitní preparát na imunitu pro děti nenahradí základní pravidla péče o imunitní systém. Může však poskytnout další pomoc a posílit tělo. Výběr mezi takovými přípravky je velký: rybí tuk na imunitu, kapky s vitamínem C, sirup na imunitu s extraktem z černého bezu nebo i probiotika.

Imunitní rybí tuk jsou nejen nezbytné omega-3 mastné kyseliny, ale také vitamíny D a A. Pro mladší předškoláky například Mollers Baby s příchutí citronu a pro větší děti islandský Lysi také s příchutí citronu.

Nezapomínejte dávat dítěti vitamín D3 již od narození. Můžeme zvolit twist-off kapsle, např. D-Vitum nebo Bioaron D. Dobrým přípravkem je i Vigantol. Tyto kapky mají status drogy. Mohou je používat děti i dospělí.

Mezi sirupy na imunitu najdeme mj Bioaron, obsahující extrakt z aloe a vitamín C, dále Omegamed Imunita s medem, DHA kyselinami a vitamíny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno