Dětská imunita: jak ji posílit

0
Rate this post

Návrat dítěte do školky je často synonymem pro nástup neustálého nachlazení, angíny a dalších infekcí. Jak posílit imunitu předškoláka, aby méně často onemocněl? Co mu dát, aby se jeho imunitní systém lépe vypořádal s bacily – navrhuje odborník allecco.pl.

Imunita u dětí – proč onemocní, když jdou do školky

Imunita předškoláků je vystavena zkoušce s příchodem podzimu. Být s velkým počtem dalších dětí několik hodin denně pomáhá šíření bakterií. Zvláště nemocné jsou děti, které jdou do jeslí nebo školky poprvé. Jejich imunitní systém se náhle dostane do kontaktu s obrovským množstvím choroboplodných zárodků, se kterými dosud nebyl v kontaktu.

  • Ti nejmenší navíc ještě nemají naučená hygienická pravidla a rádi si strkají špinavé ruce nebo předměty do pusy.
  • Důležité také je, že nástup do školky je pro dítě zdrojem velké dávky stresu, který nepůsobí pozitivně na imunitní systém.
  • Rodiče navíc někdy posílají do školky nemocné děti, které mohou snadno nakazit další dítě.

Imunita předškolního dítěte se neustále vyvíjí a zraje. Proto může být nemocný několikrát nebo desetkrát ročně, v závislosti na věku. To je normální a nemělo by to být znepokojující, pokud jsou infekce mírné a obvykle nevyžadují léčbu antibiotiky. Měli bychom pamatovat na to, že naprostá většina infekcí horních cest dýchacích je způsobena viry, na které antibiotika nezabírají. Imunita v předškolním věku však může být znepokojující, pokud vaše batole neustále dostává vážné infekce, má je těžké nebo je spojeno s podáváním antibiotik.

Posílení imunity u předškoláka

Ne nadarmo se říká, že imunita začíná ve střevech. Správné složení střevní mikroflóry je pro naši pohodu a zdraví velmi důležité. Uspokojení potřeb malého organismu všemi potřebnými vitamíny a minerály je rozhodujícím základem při budování silného imunitního systému u dítěte.

Proto je nyní kladen takový důraz na kojení, zejména v prvních šesti měsících života miminka. S mateřským mlékem dostává přesně to, co potřebuje, v množství a formě, které plně vyhovují jeho požadavkům. Později je nutné jídelníček postupně rozšiřovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno