Patří mezi ně myšlenka

0
Rate this post

Nebezpečí diety s nízkým obsahem “dobrých” tuků a léků na snížení cholesterolu..aka statinů

Nyní zjevně nesprávná zdravotní doporučení pro snížení příjmu tuku a cholesterolu ve stravě jsou velmi zavádějící. , že snížení cholesterolu na „zdravou“ úroveň (varování: vždy nebezpečně nižší) lze dosáhnout pouze přidáním léků na snížení cholesterolu.

Slyšel jsem, že průchod těchto statinů schvalovacím procesem FDA byl v minulosti silně tlačen a urychlován. FDA (Federal Drug Administration) je největší a nejvlivnější (i celosvětově) americký orgán, který rozhoduje o tom, zda je lék, potravina, přírodní doplněk „dobrý“ nebo „špatný“.

Pro představu, Lipitor, jeden z prvních léků v kategorii statinů, s mnoha negativními vedlejšími účinky, byl studován pouze po dobu 3 let namísto normálních 9 let.

Už v roce 2012 měl statinský průmysl obrat 29 miliard dolarů, v roce 2010 to bylo 19 miliard. Je tedy snadné pochopit, že na propagaci těchto léků existuje silný ekonomický zájem.

Studie „Lipid Clinical Research for Primary Coronary Artery Prevention (LRC-CPPT)“ je často citována jako důkaz prospěšnosti nízkotučné diety a užívání statinů.

ALE ve skutečnosti je tato studie zaměřena na měření účinnosti léku, který snižuje cholesterol. Všem účastníkům byla podávána nízkotučná dieta s nízkým obsahem cholesterolu. Polovině skupiny byl podán lék na snížení cholesterolu. Droga snížila výskyt srdečních chorob o 24%, ale také zvýšila počet úmrtí na rakovinu, mrtvici, sebevraždy a další formy násilí….účinky, které nelze podceňovat!

Co výzkum objevil v posledních letech:

  • statiny způsobují poškození svalů a bolest… Srdce je sval
  • statiny způsobují poškození nervů a zhoršují paměť (mozek)
  • statiny inhibují jaterní enzym, který produkuje cholesterol, který je potřebný k zásobování buněk energií z naší potravy.
  • jasný důkaz negativních zdravotních účinků souvisejících s nízkou hladinou cholesterolu, a to jak v důsledku užívání konkrétních léků, tak zavedením nízkotučných diet (těch dobrých).
  • nízké hladiny cholesterolu vedou k městnavému srdečnímu selhání nebo jej zhoršují, nebo když srdce není schopno dodávat tělu krev bohatou na kyslík.
  • nízkocholesterolové diety zvyšují míru sebevražd.
  • Nízká hladina cholesterolu snižuje funkci serotoninových receptorů v mozku, což ovlivňuje mozkovou funkci a náladu
  • agresivní a asociální osobnosti mají nižší hladinu cholesterolu v krevních testech než ostatní; mentální pacienti, u kterých došlo k regresi, vykazují nízké hladiny cholesterolu v krvi.

nízké hladiny cholesterolu výrazně snižují množství některých životně důležitých vitamínů a komplexů antioxidantů rozpustných v tucích v těle, to znamená, že vyžadují transport tuku, jako je koenzym Q10. Je nezbytný pro správnou funkci mitochondrií buňky. Mitochondrie jsou energetické řídicí jednotky buňky, čím více mitochondrií v buňce je, tím je buňka výkonnější, tím lépe organismus funguje.

Díky těmto jasným důkazům nyní dokonce americká FDA, která je nejvyšším orgánem, který zjišťuje, zda je potravina „dobrá“ nebo „špatná“, uvádí, že: „Cholesterol již není předmětem zájmu“. Naštěstí se věci pomalu mění.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno