Posílení imunity dítěte – očkování

0
Rate this post

Očkování je na prvním místě, protože je pro zdraví a život dítěte nejdůležitější. Vakcíny jsou přípravky, které po podání mohou napodobit skutečnou infekci, což vede k reakci těla. Produkuje protilátky potřebné k boji proti stejnému množství infekce v budoucnu. Očkování chrání před těžkým průběhem a možnými komplikacemi mnoha onemocnění. V Polsku je mnoho očkování od prvního dne života. V poslední době je zvláštní pozornost věnována očkování proti pneumokokům, které mohou způsobit závažná pneumokoková onemocnění. Za zvážení stojí i očkování proti meningokokům, nebezpečné zejména pro děti do 2 měsíců věku. Další významnou vakcínou je ta proti chřipce a rotavirům.

Posílení imunity dítěte – otužování

„Otužování“ neznamená vystavování dítěte mrazu a bacilu, lze to nazvat vhodnou životosprávou. Pohyb na čerstvém vzduchu, procházky bez ohledu na počasí, správná teplota v bytě, jeho pravidelné větrání a správné oblékání dítěte jsou základy péče o jeho odolnost. Důležité je také udržovat přiměřenou vlhkost v místnosti během topného období. Častou chybou je přílišné přehřívání miminka. Samozřejmě je třeba pamatovat na to, že ti nejmenší nemají ještě dobře vyvinutou termoregulaci. Dobrým způsobem je zkontrolovat tělesnou teplotu dítěte přiložením ruky ke krku. Nenoste pár vrstev oblečení navíc pro každý případ. Miminkům přidáváme o jednu vrstvu oblečení navíc, než je oblékáme. Starší děti by měly nosit stejný počet vrstev jako dospělí.

Viz také: Tradiční způsoby zvýšení imunity

Posílení imunity dítěte – odpočinek

Správné množství spánku během dne podporuje správné fungování dítěte. Navíc odpočinek, i když je aktivní, podporuje celé tělo včetně imunitního systému. Odpoutat se od každodenních povinností, včetně školních, díky zábavě, sníží stres dítěte, a tím pozitivně ovlivní jeho imunitu.

Posílení imunity dítěte – kojení

Matčina strava dodává tělu novorozence mnoho látek, které podporují jeho imunitní systém. Mateřské mléko je bohaté na imunoglobuliny třídy A – IgA. Jde o protilátky, které dokážou proniknout sliznicí trávicího traktu a chránit ji před infekcemi. Ovlivňují také dýchací soustavu, snižují pravděpodobnost, že se u dítěte vyvine infekce dýchacích cest, kašel a zánět středního ucha. Po ukončení kojení tento efekt rychle odezní. Pamatujte, že kojení neochrání vaše dítě před nemocemi, kterým předchází očkování.

Posílení imunity dítěte – dieta

Strava má pro vývoj dítěte velký význam. Pozor byste si měli dát i na jeho složky, které mohou zlepšit imunitu dítěte. Pravidelná, malá jídla 5x denně, bohatá na bílkoviny, železo, vápník, stopové prvky, esenciální vitamíny jsou nezbytná v každé fázi života.

V Medonet Marketu zakoupíte doplněk stravy DuoLife SunVital Kids, který je zdrojem přírodních rostlinných extraktů bohatých na vitamíny a minerály, které pomáhají posilovat imunitu dítěte. Vyzkoušejte také tekutý multivitamin YANGO pro děti nebo multivitamin KAŽDÝ DEN – Terranova pro děti 4-12 let, které poskytují mnoho důležitých živin.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno