Udělejte si radost

0
Rate this post

Univerzální návod v tomto případě neexistuje – každému vyhovuje něco jiného. Někdo si sbalí batoh a vyrazí na túru do pohodové přírody, jiný se zamkne v knihovně a čte. Ať už vám dělá radost cokoliv, vždy si udělejte čas nejen na cvičení, ale i na své oblíbené aktivity. Když se jim budete moci věnovat pravidelně, nebudete mít pocit, že váš život je zvládnutý vaší profesionální prací a získáte zpět lepší psychickou pohodu nejen ve volném čase, ale i v práci.

Abschnitt überspringen

Udělejte si čas pro sebe a své blízké

Moderní vědecké výzkumy ukazují, že lidé, kteří pěstují dobré vztahy se svými příbuznými a okolím, jsou v lepší fyzické i psychické kondici a žijí déle.

Tyto vztahy nám pomáhají lépe zvládat stres, který přispívá ke zhoršení imunity a zvyšuje riziko vzniku zdravotních problémů. Důkazem toho mohla být karanténa, kdy odloučením od kolektivu trpěla zejména mládež, která je zásadně závislá na sociálních kontaktech.

Častěji se objevovaly deprese, agresivita a další psychické problémy. Udělejte si proto vždy čas na partnera, děti, rodiče a prarodiče, homepage ale také na přátele a spolupracovníky. A pokud jste introverti, zkuste si dopřát chvíle samoty, kde si odpočinete.

Rodina na výletě

Žijte okamžikem a neodkládejte své sny Až změním práci, pojedu na cestu kolem světa. Až budu v důchodu, odstěhuji se na venkov. Když budu mít víc peněz, koupím si psa. Každý z nás má své sny – některé snazší, některé obtížněji splnitelné.

Ale nikdo z nás neví, jak dlouhá je naše cesta na tomto světě před námi, tak proč čekat?

Splňte si svůj sen co nejdříve, nic neodkládejte na později. Stejně tak si užívejte každou vteřinu, kdy děláte něco, co vám dělá radost a dělá vám radost. Tady a teď je důležité, takže nepřemýšlejte o tom, co bude dál, co bude za hodinu, den, měsíc nebo rok…