Přestěhovat se

0
Rate this post

Mnoho lidí zařazuje cvičení do svého týdenního programu pouze tehdy, když potřebují zhubnout. No, přiznejme si, že to není nejlepší přístup. Fyzická aktivita a sport by měly jít ruku v ruce s technikami odbourávání stresu pro každého, kdo chce zůstat fit a zdravý. Dosažení fyzické kondice i odolnosti vůči stresu je udržitelná cesta pro každého – bez ohledu na tělesnou hmotnost. Navíc pro lidi pracující hlavně psychicky je to skvělý relax.

Ale nejdůležitější (samozřejmě kromě benefitů jako je lepší kondice, posílení imunity či správně fungující metabolismus atd.) je vyplavování hormonů štěstí: endorfinů, serotoninu… Znáte to z vlastní zkušenosti, don ty ne? Když jste po velké fyzické námaze velmi unavení, ale vaše mysl je uvolněná a běžné starosti nebo povinnosti, v takové situaci vás vůbec neunavují. Sport je ve skutečnosti nejlepší osobní psychoterapeut a zároveň nejlepší přírodní lék.

Pokud si půjdete ráno zaběhat nebo půjdete večer do posilovny, zjistíte, že se vám bude mnohem lépe pracovat a snáze zvládáte krizové situace. Až si na sportování zvyknete, zjistíte, že když si dáte pauzu, budete se chtít rychle vrátit ke své tréninkové rutině.

Jíst zdravě

Nemusíte jíst jen zeleninu a obilné produkty, protože kvalitní potraviny rozhodně nejsou tak omezené. Strava by naopak měla být pestrá a vyvážená. Navíc často není tak důležitý druh potraviny jako její původ.

  • Zatímco dřívější trendy ve výživovém poradenství nám radily nejíst vejce ani máslo, ale naznačovaly margarín, dnes se již ví, že mnohem důležitější je zdroj potravy.
  • Proto se ze zdravotního hlediska vyplatí upřednostnit co nejvíce místní farmy před průmyslově zpracovanými a konzervovanými potravinami.

jist-zdraveVyšší obsah tuku také není tak důležitý jako omezení cukru ve stravě. A pokud máte zahrádku, zkuste zasadit rajčata a papriky.

Zkoušeli jste si upéct vlastní chleba nebo rohlíky? Ne? Tak směle do toho, je to skvělá zábava a skvělý relax. Navíc víte, co dáváte do svého pečiva! Stejně tak se dá kouzlit s průmyslově nezpracovaným mlékem nebo mléčnými výrobky.

Zkuste si vyrobit vlastní sýr, jogurt nebo smetanový sýr

Správná strava má pozitivní vliv nejen na naše tělo, ale i na mysl. Dodává nám energii, ovlivňuje správnou činnost mozku a psychickou pohodu.

Co se týče již zmíněného serotoninu, jeho produkce závisí na aminokyselině zvané L-tryptofan. Konzumací potravin, homepage které jej obsahují, podporujete tvorbu hormonu štěstí. Najdeme ho v mase (drůbež, ryby), luštěninách, vejcích a listové zelenině.

Samozřejmě ho dostanete ve formě doplňku stravy, ale přírodní produkty jsou k nezaplacení. Nezapomínejte na odpočinek a minimálně 8 hodin spánku a v teplejších měsících se často vystavujte slunečním paprskům.

Pokud chcete podpořit práci mozku, zařaďte kromě tradiční kávy, která dodává energii a zlepšuje koncentraci, ryby (snižují riziko Alzheimerovy choroby), borůvky (zlepšují mozkové funkce), kurkumu (podporuje paměť) nebo čokoládu ( podporuje učení, zlepšuje náladu) ve vaší stravě.

Jezte pravidelně a v menším množství, nepřejídejte se! Jezte s radostí a neodepřete si občas to nezdravé, co máte rádi.