Přírodní protizánětlivé léky

0
Rate this post

Paracetamol (Tachipirina) je většinou antipyretikum, protože působí centrálně blokováním tvorby prostaglandinů, které regulují tělesnou teplotu. To je účinek paracetamolu užívaného v nízkých dávkách (500 mg), zatímco ve vysokých dávkách (1g) se používá jako protizánětlivý prostředek při léčbě bolestí zubů, hlavy, ztuhlé šíje, lumbosakrálních bolestí, menších bolestí po operacích. .

Kromě toho může být aktivita paracetamolu zmírňující bolest zvýšena spojením kodeinu jako v případě Tachidolu;

Ketorolac (Toradol), diklofenak (Voltaren) a piroxicam (Feldene) jsou všechny široce používané protizánětlivé látky pro léčbu bolestí kloubů, jako je osteoartikulární bolest, ankylozující spondylitida, lumboschias, pooperační bolest, dna. Tyto léky jsou velmi aktivní a účinné injekčně a jejich podávání vyžaduje pečlivé lékařské vyšetření;

Ibuprofen (Nurofen), ketoprofen (Oki) a naproxen (Momendol) jsou léky používané jak k léčbě malých bolestí, jako je menstruační bolest a bolest zubů, ve vyšších dávkách se používají k léčbě silnější bolesti, jako je bolest kloubů;

Nimesulid (Aulin) je selektivnější lék na COX-2 a je široce používán k léčbě silné bolesti. Tato droga má však silnou hepatotoxicitu a její užívání prochází neúprosným snižováním, a to i z důvodu jejího zneužívání v minulosti.

Výběr nejvhodnějšího protizánětlivého přípravku je úkolem specialisty, který musí zohlednit zdravotní stav pacienta. Všechna NSAID poškozují žaludek, proto je při protrahovaných terapiích nutné přiřadit žaludeční protector akce.

Přírodní protizánětlivé léky: které jsou nejlepší?

Vlastnosti přirozených protizánětlivých látek lze ocenit jak individuálně, zejména pokud má pacient určité patologické stavy, které omezují jejich použití, tak v souvislosti s NSAID. S přírodními protizánětlivými látkami můžete působit na několika frontách: omezení bolesti, snížení edému a zklidnění oblasti „naředěním“ molekul odpovědných za bolest tím, že nasává krev do postižené oblasti.

Mezi nejlepší přírodní prostředky patří: ďáblův dráp, který je velmi účinný při léčbě zánětů šlach, artrózy, děložního čípku, modřin, protože účinné látky obsažené v kořenech mají protizánětlivé a analgetické vlastnosti; Arnika je široce používána ke zklidnění svalových bolestí, jako je ztuhlost, šíje, ztuhlá šíje, ale také pohmožděniny a výrony.

Bromelain obsažený ve stonku ananasu je naopak užitečný pro zpětné vstřebávání otoků, které vznikají po pohmoždění a je často předepisován jako doplněk stravy spolu s protizánětlivými léky na podporu hojení.

Jaké LÉKY se používají při léčbě revmatických onemocnění?

Jedná se o symptomatické léky, které kontrolují příznaky způsobené zánětem, ale nejsou schopny na onemocnění působit. Působí protizánětlivě (snižují zánět), proti horečce (odstraňují horečku) a analgeticky (snižují bolest).

Představují tzv. léky první úrovně, to znamená, že jsou prvním pokusem o kontrolu některých příznaků revmatologických onemocnění.

Přestože se jedná o celkem dobře zvládnutelné a velmi běžně používané léky, nejsou bez vedlejších účinků, postihujících zejména gastrointestinální systém. Z tohoto důvodu by při dlouhodobém užívání mohlo být vhodné, zvláště u starších dětí, gastroprotektor, lék, který chrání žaludek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno