Mobilita aneb jak být fyzicky fit

0
Rate this post

Mobilita je v poslední době velmi populární slovo. Co to je, proč je to důležité a jak to lze zlepšit? Odpovědi na tyto a další otázky jsou uvedeny níže.

Hned v úvodu by se slušelo říci, co to ta magická mobilita je a o co jde

Věc je tedy velmi jednoduchá, protože mobilita není nic jiného než efektivita a obecná flexibilita. Na rozdíl od strečinku, který se zaměřuje především na svaly, pohyblivost velmi rozšiřuje obzory včetně kloubů, vazů, šlach a také hlavy (např. koncentrace, relaxace). Vzniká proto taková směs jógy, pilates, strečinku a pravděpodobně i mnoha dalších typů fitness hodin.

  • Proč je mobilita důležitá? Protože mobilita je, jak jsem již psal, efektivita. A právě teď jsem mohl svou odpověď dokončit.
  • I děti vědí, že být fit je prostě důležité. A ještě lepší je to u starších lidí, kterým začínají problémy způsobovat ty nejjednodušší činnosti.

Jak zlepšit mobilitu? Samozřejmě prováděním různých cvičení (o kterých brzy samostatný záznam). Dnes vám však prozradím homepage pár tipů, kterých byste se měli držet. První případ je:
Dýcháme pomalu a zhluboka, abychom se uvolnili a uvolnili.

Dalším bodem je

Bolest, která je určující. Objeví se pokaždé, když posuneme hranice své kondice, která se bude časem posouvat dál a dál. Je však třeba pamatovat na to, že ne každé cvičení bude dobré pro každého, proto se musíme naučit rozlišovat mezi dobrou bolestí a špatnou bolestí. K tomu druhému obvykle dochází po některých zraněních a pohmožděních.

A nakonec: Čas být dlouhý. Často se lidé, kteří se protahují po tréninku, ohýbají, drží hlavu na koleni po dobu 5 sekund a pak se znovu narovnávají. Samozřejmě to dělají špatně. U pohybových cvičení by doba trvání daného pohybu měla být co nejdelší, v průměru 2 minuty.